Juhannusnäyttely

Etusivu | Tuomarit | Ilmoittautuminen | Tiedustelut | Majoitusta | Aikataulut | Tulokset | In English

Palkintotuomarit

 

Lauantai 24.6.2017 arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 4, 8, 9, 10
Sunnuntai 25.6.2017 arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 3, 5, 6, 7

LAUANTAI

Ryhmä 1
ardennienkarjakoira, australiankelpie, australianpaimenkoira, bordercollie, partacollie, pitkäkarvainen collie, sileäkarvainen collie, vanhaenglanninlammaskoira Boris Baic, Slovenia
australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, bergamasco, ceskoslovensky vlcak, etelävenäjänkoira, komondor, kroatianpaimenkoira, kuvasz, lancashirenkarjakoira, maremmano-abruzzese, mudi, romanianpaimenkoira, saarloos wolfhond, slovakiancuvac, tsekinpaimenkoira, valkoinenpaimenkoira Hannele Jokisilta
shetlanninlammaskoira Roger Vanhoenacker, Belgia
muut Cristian Stefanescu, Romania

Ryhmä 4
kaikki rodut Hannele Jokisilta

Ryhmä 8
kiharakarvainen noutaja, labradorinnoutaja Göran Bodegård, Ruotsi
chesapeakelahdennoutaja, kultainennoutaja, novascotiannoutaja Katja Korhonen
barbet, fieldspanieli, friisinvesikoira, kooikerhondje, lagotto romagnolo, sussexinspanieli, viiriäiskoira Leni Finne
sileäkarvainen noutaja Nina Karlsdotter, Ruotsi
muut Linda Volarikova, Slovakia

Ryhmä 9
bolognese, coton de tuléar, havannankoira, mopsi, ranskanbulldoggi Nina Karlsdotter, Ruotsi
cavalier kingcharlesinspanieli, kingcharlesinspanieli Roger Vanhoenacker, Belgia
bichon frisé, chihuahuat, kiinanharjakoira, lhasa apso, maltankoira, shih tzu, tiibetinterrieri Viva Maria Soleckyj Szpunar, Puola
löwchen, villakoirat Zsuzsanna Balogh, Unkari
muut Leni Finne

Ryhmä 10
irlanninsusikoira, skotlanninhirvikoira Boris Baic, Slovenia
muut Göran Bodegård, Ruotsi

Junior Handler Katja Korhonen

Ryhmäkilpailut
1 Cristian Stefanescu
4 Hannele Jokisilta
8 Linda Volarikova
9 Zsuzsanna Balogh
10 Göran Bodegård
Paras veteraani Viva Maria Soleckyj Szpunar
Paras kasvattajaryhmä Boris Baic

SUNNUNTAI

Ryhmä 2
bokseri, dobermanni, dogo argentino, englanninbulldoggi, hovawart, pyreneittenkoira, shar pei, tanskalais-ruotsalainen pihakoira, tanskandoggit Cristian Stefanescu, Romania
kääpiöpinseri, kääpiösnautserit, pinseri, snautserit, suursnautserit Linda Volarikova, Slovakia
landseer, leonberginkoira, newfoundlandinkoira Roger Vanhoenacker, Belgia
muut Viva Maria Soleckyj Szpunar, Puola

Ryhmä 3
amerikankarvatonterrieri, amerikanrottaterrieri, borderterrieri, bullterrieri, japaninterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, kääpiöbullterrieri, manchesterinterrieri, saksanmetsästysterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri Hannele Jokisilta
airedalenterrieri, bedlingtoninterrieri, brasilianterrieri, ceskyterrieri, dandiedinmontinterrieri, englanninkääpiöterrieri, glen of imaalinterrieri, irlanninterrieri, kerrynterrieri, lakelandinterrieri, skyenterrieri, walesinterrieri, vehnäterrieri Viva Maria Soleckyj Szpunar, Puola
muut Boris Baic, Slovenia

Ryhmä 5
amerikanakita, grönlanninkoira, hokkaido, hälleforsinkoira, kaanaankoira, kainkoira, kishu, koreanjindonkoira, lapinporokoira, lunnikoira, musta norjanhirvikoira, ruotsinlapinkoira, samojedinkoira, shikoku, suomenlapinkoira Katja Korhonen
american eskimo dog, buhund, chow chow, eurasier, harmaa norjanhirvikoira, islanninlammaskoira, itäsiperianlaika, jämtlanninpystykorva, länsisiperianlaika, valkoinen ruotsinhirvikoira, venäläis-eurooppalainen laika Leni Finne
dansk spids, japaninpystykorva, karjalankarhukoira, länsigöötanmaanpystykorva, pohjanpystykorva, shiba, siperianhusky, suomenpystykorva, volpino italiano Nina Karlsdotter, Ruotsi
grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian Roger Vanhoenacker, Belgia
muut Zsuzsanna Balogh, Unkari

Ryhmä 6
beagle, dalmatiankoira, dreeveri, eestinajokoira, englantilais-venäläinen ajokoira, plottinajokoira, rhodesiankoira, venäjänajokoira, vihikoira Hannele Jokisilta
suomenajokoira Nina Karlsdotter, Ruotsi
muut Zsuzsanna Balogh, Unkari

Ryhmä 7
englanninsetteri, gordoninsetteri, pointteri, punainen irlanninsetteri, punavalkoinen irlanninsetteri Cristian Stefanescu, Romania
muut Göran Bodegård, Ruotsi

Junior Handler Linda Volarikova

Ryhmäkilpailut
2 Viva Maria Soleckyj Szpunar
3 Boris Baic
5 Nina Karlsdotter
6 Zsuzsanna Balogh
7 Göran Bodegård
Paras veteraani Cristian Stefanescu
Paras kasvattajaryhmä Hannele Jokisilta
Best in Show Leni Finne