Juhannusnäyttely

Etusivu | Tuomarit | Ilmoittautuminen | Tiedustelut | Majoitusta | Aikataulut | Tulokset | In English

Aikataulut

Tuomarimuutokset on merkitty aikatauluun *-merkillä.

Tästä voit ladata aikataulun .pdf tiedostona

LAUANTAI

KEHÄ 1
Linda Volarikova, Slovakia .......100

irlanninvesispanieli ..............................3 10:00
espanjanvesikoira.............................. 17
cockerspanieli ..................................... 31 11:00
- pennut ...................................................1
- urokset ................................................ 14
- nartut ................................................. 16
amerikancockerspanieli .....................9 13:00
walesinspringerspanieli .................. 20
englanninspringerspanieli ............. 20

KEHÄ 2
Viva Maria Soleckyj Szpunar, Poland 98

kiinanharjakoira ................................. 26  10:00
lhasa apso ............................................ 11 11:30
tiibetinterrieri .........................................6
maltankoira.............................................6 12:30
chihuahua, lyhytkarvainen ............ 22
chihuahua, pitkäkarvainen ............ 27

KEHÄ 3
Zsuzsanna Balogh, Hungary .....95

löwchen ...................................................3 10:00
villakoirien mittaus ................................. 10:10
villakoira, toy ..........................................3
villakoira, kääpiö,
harmaa, aprikoosi ja punainen ......7
villakoira, kääpiö,
musta, ruskea ja valkoinen ..............6
villakoira, keskikokoinen,
harmaa, aprikoosi ja punainen ......8 11:00
villakoira, keskikokoinen,
musta, ruskea ja valkoinen ..............7
villakoira, iso,
musta, ruskea ja valkoinen ..............5
* bichon frisé ....................................... 13 12:15
* shih tzu ............................................... 21
* saluki ................................................... 16
* englanninvinttikoira .........................3
* azawakh ................................................3

KEHÄ 4
Roger Vanhoenacker, Belgium ..93

cavalier kingcharlesinspanieli ....... 23 10:00
shetlanninlammaskoira ................... 46 11:15
- pennut ...................................................2
- urokset ................................................ 23
- nartut ................................................. 21
* welsh corgi pembroke .................. 14
* welsh corgi cardigan ..................... 10

KEHÄ 5
Hannele Jokisilta .........................80

mäyräkoirien mittaus ............................. 9:45
kaniinimäyräkoira karkeakarv ..........1 10:00
kääpiömäyräkoira karkeakarv ..........1
mäyräkoira, karkeakarvainen ...........7
kaniinimäyräkoira lyhytkarv .............4
kääpiömäyräkoira lyhytkarv .............3
mäyräkoira, lyhytkarvainen ..............7
kääpiömäyräkoira pitkäkarv .............3
mäyräkoira, pitkäkarvainen ........... 14 11:30
* italianvinttikoira .................................6
* unkarinvinttikoira ..............................5
mudi ..........................................................3
valkoinenpaimenkoira..................... 12
ceskoslovensky vlcak ..........................1
lancashirenkarjakoira ..........................4
australiankarjakoira .............................9

KEHÄ 6
Nina Karlsdotter, Sweden ..........91

ranskanbulldoggi .............................. 15 10:00
mopsi ..................................................... 14
bolognese ...............................................2
havannankoira.................................... 27 11:45
coton de tuléar ................................... 13
sileäkarvainen noutaja .................... 20

KEHÄ 7
Katja Korhonen ............................46

kultainennoutaja ............................... 36 10:00
- urokset ................................................ 21
- nartut ................................................. 15
novascotiannoutaja .............................8 12:00
* clumberinspanieli .............................2
Junior handler ................................... 14 13:30

- nuoremmat ..........................................4
- vanhemmat ....................................... 10

KEHÄ 8
Leni Finne ......................................78
Harjoitusarvostelija Jari Laakso -
tiibetinspanieli ja japanese chin

* australianpaimenkoira (nartut) ....7 10:00
kiinanpalatsikoira, pekingeesi .........6
bostoninterrieri .....................................5
prahanrottakoira...................................1
tiibetinspanieli .......................................2 11:00
venäjänbolonka ....................................6
kromfohrländer .....................................1
papillon ................................................. 12
phalène ....................................................9 12:15
japanese chin .........................................4
barbet .......................................................2
fi eldspanieli ............................................2
kooikerhondje .......................................8
lagotto romagnolo...............................3
* portugalinvesikoira ........................ 10

KEHÄ 9
Boris Baic, Slovenia ...................100

partacollie ............................................ 13 10:00
australianpaimenkoira
(pennut ja urokset ja ROP) .......... 11
australiankelpie .....................................2
pitkäkarvainen collie ........................ 31 11:30
- pennut ...................................................2
- urokset ................................................ 14
- nartut ................................................. 15
sileäkarvainen collie ............................8
vanhaenglanninlammaskoira ..........1
bordercollie ......................................... 10
irlanninsusikoira ................................. 18
skotlanninhirvikoira .............................6

KEHÄ 10
Cristian Stefanescu, Romania ....97

schipperke ..............................................5 10:00
pumi ..........................................................5
puli, muut värit ......................................2
puli, valkoinen .......................................1
polski owczarek nizinny .....................1
schapendoes ..........................................9
katalonianpaimenkoira ......................1
picardienpaimenkoira ........................2
saksanpaimenkoira ........................... 21 11:30
saksanpaimenkoira, pitkäkarv .........1 12:45
brienpaimenkoira / briardi ................8
bouvier .....................................................2
belgianpaimenkoira, groenendael 2
belgianpaimenkoira, laekenois .......3
belgianpaimenkoira, malinois ...... 13
belgianpaimenkoira, tervueren ... 10
hollanninpaimenkoira, karkeak ......1
hollanninpaimenkoira, lyhytk ..........1
hollanninpaimenkoira, pitkäk ..........5
pitkäk. pyreneittenpaimenkoira .....4

KEHÄ 11
Kurt Nilsson, Sweden ..................94

* labradorinnoutaja .......................... 30 10:00
- pennut ...................................................3
- urokset ................................................ 11
- nartut ................................................. 16
* kiharakarvainen noutaja .................3 11:45
* sloughi ...................................................4
* whippet .............................................. 26
* venäjänvinttikoira .......................... 16
* afgaaninvinttikoira ......................... 15

SUNNUNTAI

KEHÄ 1
Linda Volarikova, Slovakia .........98

kääpiösnautseri, musta-hopea ..... 25 09:00
kääpiösnautseri, musta ......................9
kääpiösnautseri, pippuri & suola . 12 11:00
kääpiösnautseri, valkoinen ...............1
suursnautseri, musta ...........................6
pinseri .......................................................7
kääpiöpinseri ...................................... 38 12:30
- pennut ...................................................1
- urokset ................................................ 17
- nartut ................................................. 20

KEHÄ 2
Hannele Jokisilta .........................82

eestinajokoira ........................................1 09:00
venäjänajokoira.....................................4
beagle .......................................................9
dreeveri ....................................................5
dalmatiankoira ................................... 22 10:00
rhodesiankoira ......................................8 11:30
kääpiöbullterrieri ..................................2
bullterrieri ...............................................1
borderterrieri .........................................4
sileäkarvainen kettuterrieri ...............5
karkeakarvainen kettuterrieri ..........2
manchesterinterrieri ...........................2
* snautseri, pippuri & suola ............ 17

KEHÄ 3
Boris Baic, Slovenia .....................93

amerikanstaff ordshirenterrieri ........3 09:00
staff ordshirenbullterrieri................. 17
silkkiterrieri .......................................... 17 10:00
yorkshirenterrieri ..................................9 11:00
australianterrieri ................................ 17
cairnterrieri .......................................... 10
norwichinterrieri ...................................7
skotlanninterrieri ..................................8
valkoinen länsiylämaanterrieri ........5

KEHÄ 4
Roger Vanhoenacker, Belgium ..86

newfoundlandinkoira ...................... 13 09:00
landseer ...................................................7
leonberginkoira.....................................9 10:00
pomeranian ......................................... 10
spitzien mittaus........................................ 11:00
kleinspitz, musta ja ruskea ................8 11:15
kleinspitz, muut värit ..........................7
kleinspitz, valkoinen ............................1
mittelspitz, musta ja ruskea ........... 11
mittelspitz, muut värit ........................6
mittelspitz, valkoinen ..........................1
keeshond .............................................. 11
* kaukasiankoira.......................................2

KEHÄ 5
Zsuzsanna Balogh, Hungary .....90

alaskanmalamuutti ........................... 18 09:00
akita ...........................................................4 10:00
meksikonkarvatonkoira, keskikok ..1
meksikonkarvatonkoira, iso ..............1
perunkarvatonkoira, pieni ................1
perunkarvatonkoira, iso .....................2
ibizanpodenco, lyhytkarvainen .......2
cirneco dell'etna ...................................4
faaraokoira ..............................................3
basenji ................................................... 13 11:00
portugalinpodengo, sileäk., pieni ..4
basset artésien normand ...................1
smoolanninajokoira .............................1
amerikankettukoira .............................3 12:00
petit basset griff on vendéen ............3
grand basset griff on vendéen .........1
basset hound ...................................... 10
* dandiedinmontinterrieri .................1
* walesinterrieri .....................................1
* venäjänmustaterrieri ........................1
* tosa .........................................................1
* bullmastiffi ...........................................6
* mastiffi ...................................................1
* snautseri, musta .................................6
* apinapinseri .........................................1

KEHÄ 6
Leni Finne ......................................83

jämtlanninpystykorva ...................... 22 09:00
harmaa norjanhirvikoira ................. 12 10:15
itäsiperianlaika ......................................8
länsisiperianlaika ..................................2 11:30
venäläis-eurooppalainen laika ........1
valkoinen ruotsinhirvikoira ...............2
islanninlammaskoira ...........................4
chow chow .............................................4
eurasier.....................................................3
* jackrussellinterrieri ........................ 25 12:30

KEHÄ 7
Katja Korhonen ............................80
Harjoitusarvostelija Anna Lena Angeria -
suomenlapinkoira

amerikanakita ........................................5 09:00
grönlanninkoira ....................................3
lunnikoira ................................................1
kainkoira ..................................................1
samojedinkoira ......................................9
lapinporokoira .................................... 11
suomenlapinkoira ............................. 50 10:45
- pennut ...................................................6
- urokset ................................................ 20
- nartut ................................................. 24

KEHÄ 8
Nina Karlsdotter, Sweden ..........98

suomenajokoira ................................. 36 09:00
- pennut ...................................................1
- urokset ................................................ 13
- nartut ................................................. 22
karjalankarhukoira ............................ 16 11:00
suomenpystykorva ........................... 16
pohjanpystykorva ............................. 10 13:00
japaninpystykorva ............................ 14
volpino italiano .....................................2
shiba ..........................................................4

KEHÄ 9
Kurt Nilsson, Sweden ..................86

* karkeakarvainen saksanseisoja . 13 09:00
* lyhytkarvainen saksanseisoja ..... 11
* karkeakarvainen unkarinvizsla .....1
* lyhytkarvainen unkarinvizsla ........1
* bourbonnaisinseisoja ......................3 10:30
* weimarinseisoja, lyhytkarvainen .2
* pienimünsterinseisoja .....................1
* italianseisoja ........................................2
* spinone .................................................1
* stabijhoun ............................................1
* bretoni ...................................................3
* hollanninpeltopyykoira ...................1
* länsigöötanmaanpystykorva ..... 12 11:15
* siperianhusky ................................... 18
* parsonrussellinterrieri ................... 16

KEHÄ 10
Viva Maria Soleckyj Szpunar, Poland 98

berninpaimenkoira ........................... 24 09:00
entlebuchinpaimenkoira ...................2 10:15
isosveitsinpaimenkoira.......................2
bernhardinkoira, lyhytkarv ...............1
bernhardinkoira, pitkäkarv ...............7
pyreneittenmastiffi ..............................3
tiibetinmastiffi .......................................5
rottweiler .................................................7  11:15
bordeauxindoggi ..................................3
airedalenterrieri ....................................3
irlanninterrieri ........................................3
lakelandinterrieri ..................................2
vehnäterrieri ...........................................4
bedlingtoninterrieri .............................4
brasilianterrieri ......................................5
englanninkääpiöterrieri .................. 12
glen of imaalinterrieri .........................7
skyenterrieri............................................4

KEHÄ 11
Cristian Stefanescu, Romania ....97

englanninsetteri ...................................8 09:00
gordoninsetteri .................................. 10
punainen irlanninsetteri ................. 22 10:00
punavalkoinen irlanninsetteri..........1
pointteri ...................................................5
englanninbulldoggi.......................... 11 11:30
bokseri ......................................................6
dobermanni ............................................2
hovawart .............................................. 11
tanskalais-ruotsalainen pihakoira ..2
tanskandoggi, kelt./tiikerijuov .........8
tanskandoggi, musta/harlekiini ......1
tanskandoggi, sininen ........................5
pyreneittenkoira ...................................4
shar pei .....................................................1

KEHÄ 12
Jonna Jakkila

Junior handler ......................................... 12:00
- Piirimestaruus .....................................9
Junior handler ......................................... 12:30
- nuoremmat ..........................................5
- vanhemmat ....................................... 17

Ryhmäkilpailut
LAUANTAI

Junior handler .......................Katja Korhonen
BIS veteraani .. Viva Maria Soleckyj Szpunar
BIS kasvattajaryhmä ........................Boris Baic
Ryhmä 1 ............................Cristian Stefanescu
Ryhmä 4 ................................ Hannele Jokisilta
Ryhmä 8 ................................. Linda Volarikova
Ryhmä 9 ..............................Zsuzsanna Balogh
Ryhmä 10 ........................................Kurt Nilsson

SUNNUNTAI
Junior handler ............................Jonna Jakkila
BIS veteraani ....................Cristian Stefanescu
BIS kasvattajaryhmä ......... Hannele Jokisilta
Ryhmä 2 .......... Viva Maria Soleckyj Szpunar
Ryhmä 3 ...............................................Boris Baic
Ryhmä 5 ................................. Nina Karlsdotter
Ryhmä 6 ..............................Zsuzsanna Balogh
Ryhmä 7 ..........................................Kurt Nilsson
Best In Show ..................................... Leni Finne